Loader
Ideas For Kitchen Renovation

İstanbul’da boğazın girişinde kayalıkların üzerinde yapılandırılmış Kız Kulesi efsanevi bir yapı olmasının yanı sıra ne aşklara ve sevdalara konu olmuş bir abide gibi salınmasını sürdüren bir yapıdır.Görkemli bir yapıya sahip olan Kız Kulesi’nin tarihi bir efsanesi de onun eşsiz güzelliğinin anlamını da sanki bize anlatıyor. Ulaşılmazlığın simgesi haline gelen Kız Kulesi; birçok şiire, romana ve fotoğraflara eşlik etmiştir.

 
İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Bizans döneminde yapılarak günümüze kadar gelen tarihi bir yapıdır. Geçmiş olarak 2500 yıl öncesine dayanır ve oldukça eşsiz bir tarihe sahip olan İstanbul’un en önemli eserleri arasında yer alır.
 

Nishplas olarak kız kulesine gittiğimizde duvarların boyalı olduğunu gördük. Böyle tarihi ve muhteşem bir yapıda boya kullanılmasının doğru olmadığını İşletme sahipleriyle paylaştık. İşletme sahipleri durumun farkında olduklarını boyalı duvarları yenilemek için italya’ dan duvar kağıdı getirdiklerini belirttiler. Kendilerine Nishplas canlı sıva hakkında bilgi verdik. Nishplas’ ın teknik özelliklerini ve renk kartelasını gördükten sonra duvar kağıdı yerine canlı sıva kullanma kararı aldılar.

NishPlas olarak kız kulesi içinde bulunan restoran ve kulenin boyalı duvarlarını tarihi yapısına uygun bir şekilde canlı sıva ile yeniledik.